Як наметові рішення допоможуть пережити війну

2022 рік цілком змінив життя кожного українця. Постійні перебої з водопостачанням, електроенергією і доступом до мережі Інтернет навчили цінувати кожну годину загальноприйнятих зручностей XXI століття, які раніше сприймалися як буденність. Ризики масованих ракетних обстрілів і сухопутних наступів військ на українські міста змусили нашу владу шукати нові рішення для забезпечення життєдіяльності населення в екстрених умовах. Ракетний удар по житловому будинку у Дніпрі 14 січня 2023 року додатково підкреслив, що перестороги були не марними. Реалістичне рішення, яке надасть можливість за потреби укритися у безпечному місці і оперативно змінити локацію, пропонують виробники тентової продукції. Підійдуть такі рішення як для військових дислокацій штабів і військових госпіталів, так і для тимчасового перебування цивільних.

Українські тренди незламності

Україна живе у мінливих обставинах, які постійно несуть сюрпризи як військовим, так і мирним жителям. Дедалі більше населених пунктів звільнюють наші мужні збройні сили. Тим не менш, залишаються і можливість чергових масованих обстрілів, і довгої відсутності світла і води, і навіть чергового наступу супротивника і потреби в евакуації мирного населення, як і перевезення дислокації командування армії і її особового складу. Для задоволення цих потреб наметове містечко – ідеальний варіант, який забезпечить мобільність і повну автономність.

Держава вже попіклувалася про подібні рішення у містах, запропонувавши українцям так звані «пункти незламності». Кабінет Міністрів України своєю постановою навіть затвердив Порядок організації та функціонування таких пунктів, які за своєю суттю і мають бути тими самими наметовими містечками, проте в межах території міст або селищ. Держава у порядку досить детально описала регуляцію пунктів незламності, визначила перелік їх комплектації.

Стандарти якості – запорука успіху

За необхідності релокації збройних сил або тимчасового розміщення мирних громадян найбільш зручним рішенням є зведення автономних наметових містечок. Такі містечка, за належного фінансування, можуть бути оснащені усім необхідним – теплом, водою, портативними душовими кабінами, системою кондиціонування, електроенергією і доступом до мережі Інтернет. 

Якість матеріалів є основою для зведення повноцінного наметового комплексу, у якому без проблем зможуть розміститися сотні людей. У пневмокаркасних наметах зовнішній тент виробляють з армованої тканини ПВХ щільністю 610 – 650 г/м², а  власне пневмокаркас – з тканини ПВХ щільністю 850 г/м², що забезпечує стійкість форми, захист від вологи та стійкість до будь-яких погодних умов. Так сучасні палатки без проблем витримають температурний рейндж від -30 до +70 за Цельсієм, снігопад і буревій. Сучасні полімерні тканини, з яких виготовляються намети з пневмокаркасом, також використовуються для виробництва гнучких резервуарів та герметичних накриттів для економного і екологічного зберігання рідин та газів у сільському господарстві, армії, МНС, муніципальних службах і промисловості.

Вироби мають відповідати міжнародним стандартам екологічності, економії та стійкості до будь-яких погодних умов. Для цього провідні компанії використовують власні запатентовані технології та сучасне європейське обладнання, сертифіковане за міжнародними стандартами якості. Тільки така якісна продукція ідеально підходитиме для виконання завдання з облаштування автономних і транспортабельних тентових приміщень для тимчасового перебування громадян та військових в умовах війни.

Мобільність і комфорт – не проблема

Ідея відкриття наметових таборів полягає у забезпеченні людини всім необхідним в автономних умовах мобільності. Уявіть, що Ви у наметі, який може постійно переїздити з місця на місце і встановлюватися максимально оперативно, завдяки пневмокаркасній «надувній» конструкції. Лише менше ніж за годину на визначеній завчасно місцевості може вирости справжнє наметове містечко – кожний пневмокаркасний намет збирається приблизно за 10 хвилин. Вражає і можлива площа відповідного намету. Одним з найбільш популярних розмірів конструкції є 72 квадратних метри, що дозволяє розмістити в наметі до 30 цивільних людей.

Всередині намету завдяки системі кондиціонування постійно зберігатиметься комфортна температура. У наметі без проблем можна приготувати їжу, зарядити робочі пристрої, вийти у мережу Інтернет. Для багатьох перебування у такому комплексі може здатися навіть комфортнішим за повсякденність у якійсь квартирі типової багатоповерхівки радянських часів будівництва в умовах тотальних блекаутів і тривалої відсутності води і світла. Колись такі рішення могли б здатися неможливими, проте сучасні інноваційні технології дозволяють успішно виходити з найскладнішої ситуації за будь-яких умов. Навіть випадки фізичного пошкодження палатки під час обстрілу, бойових дій і надзвичайних ситуацій дозволяють у максимально короткий строк замінити ушкоджені ділянки з допомогою ремкомплекту.

Перед тим, як організувати табір, спеціалісти ретельно аналізують і підбирають оптимальну локацію. Виконавець вивчає замовлення, формує оптимальну комплектацію, підбирає і організовує доставку необхідних наметів і додаткового обладнання, що включає: системи кондиціонування, опалення, освітлення, водозабезпечення та енергопостачання, утеплення стін та підлоги, виходячи з кількості людей та їх потреб. У наметі можна буде навіть прийняти теплий душ.  Аби всі системи функціонували, як єдиний механізм, спеціалісти продумують оптимальне розташування наметів та резервуарів. Компанії саме для цього залучають проектні відділи, які здійснюють не тільки розрахунок, але і візуалізацію таборів для того, щоб вивчити та передбачити всі нюанси завчасно.

Безпека та універсальність

Наметові табори – це універсальні і комплексні рішення. Вони можуть використовуватися як для забезпечення тимчасового перебування мирного населення, так і для польових госпіталів, військових дислокацій і таборів для гуманітарних цілей. Додатково для військових комплекс може також бути оснащеним сіткою багатоспектрального маскування, яка унеможливить ідентифікацію системами розвідки ворога. 

Запит на безпечне, універсальне і мобільне рішення тимчасового притулку для людей у різних локаціях буде ще довгий проміжок часу. Перебої з електро- і водопостачанням, ризик ескалації військових дій у найбільших населених пунктах, потреба тимчасового місця перебування для цивільних – ця небезпека тепер знайома українцям кожен день. Саме тому рішення наметових містечок можуть користуватися попитом як у держави, так і серед представників бізнесу. Мінімальні ризики, максимальна мобільність і безпека, всебічне задоволення потреб – саме такими є безцінні переваги якісних наметів на будь-який випадок.